Zabiegi

Depilacja laserowa wąsika


Sprawdź wolne terminy

i zapisz się online

Sprawdź terminy

Wąsy to atrybut mężczyzn – dlatego panie, u których nad górną wargą rosną ciemne, widoczne włoski, chcą za wszelką cenę się ich pozbyć. Istnieje wiele metod pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia, jednak naszym zdaniem najlepszą – ponieważ najtrwalszą – jest laserowe usuwanie wąsika.

Na czym polega depilacja laserowa wąsika?

Tradycyjna depilacja wąsika za pomocą wosku czy pęsety jest bolesna i daje zadowalające efekty jedynie tymczasowo. Zaś laserowe usuwanie wąsika to zabieg szybki, bezpieczny, praktycznie bezbolesny, a jego efekty są trwałe. Depilacja laserem polega na osłabianiu włosków. Wiązka światła wnika głęboko i zostaje pochłaniana przez melaninę (barwnik włosa) – w ten sposób uszkadza się cebulkę włosa, by wypadł i nie mógł odrosnąć przez długi czas. Właśnie ze względu na to, że melanina odgrywa ważną rolę podczas zabiegu – na depilację laserową lepiej reagują włosy ciemne (zawierające więcej melaniny).

Czy laserowa depilacja wąsika boli?

Skóra twarzy to wyjątkowo wrażliwe miejsce – z pewnością odczucia podczas zabiegu depilacji twarzy są intensywniejsze niż w przypadku depilacji innej części ciała, jak np. łydek. Odczuwanie bólu to kwestia dość indywidualna, jednak większość naszych klientek i klientów określa uczucie podczas depilacji laserowej jako „dyskomfort” niż „ból”. Porównują je do strzału z gumki recepturki. My ze swojej strony zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by zabieg laserowy w naszym salonie był dla naszych Klientów jak najbardziej komfortowy. Nie bez powodu nazywają nas najmilszym salonem kosmetycznym na Ursynowie!

Depilacja wąsika laserem: zapraszamy do Ulala Day Spa!

Masz już dość uciążliwego, regularnego golenia wąsika? W naszym gabinecie usuniesz go za pomocą lasera! Zabieg trwa kilka minut, ponieważ depilowany obszar jest niewielki. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, lecz te objawy ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać kilka zabiegów – ich liczba jest zależna od czynników indywidualnych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Dzień przed zabiegiem lub tego samego dnia należy ogolić niechciane owłosienie – nie używaj jednak wosku, depilatora czy pęsety. Na 3-4 tygodnie przed zabiegiem laserowym nie opalaj ciała (ani na słońcu, ani na solarium). Na dobę przed planowanym zabiegiem nie zaleca się picia alkoholu. Nie powinno się także nawilżać skóry bezpośrednio przed zabiegiem – umyj skórę jedynie kosmetykiem myjącym, zrezygnuj natomiast z balsamów, kremów itp. Nie maluj się.

Kto nie może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Choć depilacja laserowa wąsika to bezpieczny zabieg, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby:

  • ze świeżą opalenizną (uzyskaną przez słońce, solarium lub samoopalacz)
  • zażywające leki lub zioła światłouczulające
  • w ciąży i karmiące piersią
  • chorujące na nowotwory
  • chorujące na łuszczycę, bielactwo, infekcje skórne (wirusowe/bakteryjne/grzybicze)
  • posiadające bardzo jasne włoski (w przypadku włosów pozbawionych barwnika zabieg jest mało skuteczny)

Nie jesteś pewna/y, czy możesz poddać się depilacji laserem? Skontaktuj się z nami! Po wstępnym wywiadzie, nasze specjalistki będą w stanie ocenić, czy wykonanie u Ciebie zabiegu laserowego jest bezpieczne. Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli jesteś zdecydowana/y na zabieg depilacji laserowej, zachęcamy do zapisów online!

Sprawdź wolne terminy

i zapisz się online

Sprawdź terminy