Zabiegi

Depilacja laserowa bikini


Sprawdź wolne terminy

i zapisz się online

Sprawdź terminy

Wielu z nas marzy o aksamitnie gładkiej skórze, pozbawionej niechcianego owłosienia. Jednakże częste golenie jest nie tylko czasochłonne, ale także nieprzyjemne – często kończy się podrażnieniami i innymi skórnymi dolegliwościami. Doskonałą alternatywą dla golenia jest laserowe usuwanie włosów

Na czym polega depilacja bikini laserem?

Laserowe usuwanie owłosienia wykorzystuje wiązkę światła, by uszkodzić cebulkę i korzeń włosa. Dzięki temu nie odrasta on przez długi czas. Promieniowanie laserowe pochłaniane jest przez melaninę (barwnik, który odpowiada za barwę włosa), zatem dużo bardziej podatne na zabieg są włosy ciemne.

Depilacja laserowa bikini – jak się przygotować do zabiegu?

Na miesiąc przed zabiegami laserowymi niewskazane jest opalanie się (na słońcu, w solarium, a także za pomocą samoopalaczy). Nie stosuj także peelingów chemicznych w miejscu, w którym ma być wykonywany zabieg. W dniu zabiegu, tuż przed wizytą, umyj dokładnie ciało, ale nie stosuj w miejscu zabiegu kremów, dezodorantów i innych zostających na ciele kosmetyków. Zgól włosy na gładko (nie używaj depilatora).

Rodzaje depilacji laserowej bikini

Bikini klasyczne – usunięcie owłosienia z linii pachwin i fig.

Bikini francuskie – polega na usunięciu większości owłosienia z bikini. Pozostawia się jedynie wąski pasek na wzgórku łonowym.

Bikini brazylijskienazywane także „bikini głębokie”, ponieważ zakłada laserowe usuwanie włosów nie tylko z linii pachwin, ale także głębiej – zakres ustalany jest z klientem. Pozostawia się krótkie włoski jedynie na wzgórku łonowym.

Bikini hollywoodzkie – obejmuje całą strefę bikini (płytkie i głębokie), nie pozostawia żadnego owłosienia.

Czy depilacja laserowa bikini jest trwała?

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, potrzebnych jest kilka zabiegów. Związane jest to z cyklicznym wzrostem włosa. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu jest kwestią dość indywidualną. Zazwyczaj wykonuje się 4-5 zabiegów rozłożonych w czasie – zachowuje się kilkutygodniowe odstępy.

Czy depilacja laserowa okolic bikini boli?

Odczucia podczas zabiegu to kwestia bardzo indywidualna, jednakże żaden/żadna z naszych klientów/klientek nie skarżył/a się na ból. Najczęściej klienci opisują depilację jako bardzo krótkie uczucie dyskomfortu. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, by zabieg był jak najbardziej komfortowy. Naszym priorytetem jest, by klienci czuli się swobodnie i bezpiecznie. Staramy się, by wizyta w naszym salonie pozostawiła po sobie jedynie miłe wspomnienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Na zabieg laserowej depilacji nie powinny decydować się:

  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią;
  • osoby ze świeżą opalenizną;
  • osoby zażywające leki i/lub zioła światłouczulające;
  • osoby chore na nowotwory, stwardnienie rozsiane, bielactwo, łuszczycę;
  • osoby stosujące kremy, maści z witaminą A, retinoidami;
  • osoby stosujące witaminę C, kwasy owocowe czy chemiczne w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg;
  • osoby z opryszczką, infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg.

Nie jesteś pewny/a, czy możesz przystąpić do zabiegu? Skontaktuj się z nami – nasze specjalistki przeprowadzą z Tobą wywiad, na podstawie którego wspólnie zdecydujemy, czy depilacja laserowa będzie dla Ciebie bezpieczna.

 

Zainteresowała Cię depilacja laserowa bikini? Zapraszamy na zabieg do naszego salonu Ulala Day Spa! Możesz zapisać się na zabieg telefonicznie lub online.

Sprawdź wolne terminy

i zapisz się online

Sprawdź terminy